Wagosuszarka

Cechy dobrej wagosuszarki

dobra wagosuszarka

Cechy dobrej wagosuszarki

Wagosuszarka jest typem precyzyjnych wag analitycznych. Jej zadaniem nie jest jednak wyłącznie pomiar masy próbek materiałów, ale także pomiar ich wilgotności względnej. Podczas analizy w wagosuszarce próbki są mierzone wstępnie, aby później monitorować ich masę także w trakcie i na zakończenie suszenia. Różnice w parametrach masy próbki pozwalają nam na uzyskanie wagowego procenta zawartości wilgoci w danej próbce. Urządzenia to są genialną alternatywą dla klasycznych metod analizy wilgotności, które w naturalnych warunkach trwają długo i wymagając wielu dodatkowych zabiegów.

Zastosowane w wagosuszarkach własne źródła ciepła, wymuszają na cieczach zawartych w badanych próbkach parowanie, czego efektem jest precyzyjny wynik w krótkim czasie. Korzystając z tych urządzeń możemy przeprowadzać badania materiałów także mocno wiążących ciecze bądź porowatych.

Co wyróżnia dobre wagosuszarki?

Profesjonalne wagosuszarki to urządzenia, które przede wszystkim mają zapewnić wysoką jakość pomiarów i ich powtarzalność. Czym jest jednak wysoka jakość pomiarów? Zależy ona od tego jakie materiały pragniemy przeanalizować pod kątem ich wilgotności, ale i od wymagań odnośnie przeprowadzanego badania. Dla jednej branży wynik 0,1g będzie w zupełności wystarczający, dla innej, niezbędna będzie dokładność do 0,001g. Wielu producentów przedstawiając swoją ofertę dzieli modele wagosuszarek na kilka segmentów, które pozwolą dopasować dokładność analizy termograwimetrycznej do indywidualnych potrzeb. Decydując się na zakup wagosuszarki warto mieć na względzie to, jak precyzyjne wyniki są nam niezbędne.

Dobra wagosuszarka to również taka, która pomaga w łatwy i przystępny sposób oznaczyć pomiary. Chodzi tutaj o możliwość dokonania wydruku wyniku analizy wilgotności, bądź podłączenie urządzenia do komputera, na którym będziemy mieli dostęp do automatycznie przekazanych danych. Ta alternatywa pozwala na prostą edycję oraz interpretację wyników. Nowoczesne wagosuszarki oferują bardzo kompleksowe rozwiązania w tym zakresie, w tym również dedykowane oprogramowanie specjalistyczne. Bonusem jest również możliwość podłączenia wagosuszarki z urządzeniami mobilnymi, co znacząco ułatwia pracę np. gdy proces suszenia i analizy trwa dłużej, a my zamiast czuwać nad badaniem, uzyskujemy informacje o jego postępach na bieżąco gdziekolwiek jesteśmy.

Takie są cechy dobrej wagosuszarki

Producenci wagosuszarek:

AXIS

RADWAG

OHAUS

SARTORIUS

Autoryzowani dystrybutorzy wagosyszarek:

JAWAG – Wagi Elektroniczne

Related Posts